Strona główna Aktualności Czy warto uzupełnić ubezpieczenie na wyjazd o ochronę związaną z Covid-19?

Czy warto uzupełnić ubezpieczenie na wyjazd o ochronę związaną z Covid-19?

przez Tomasz

Pandemia sprawiła, że codzienne życie w wielu aspektach wywróciło się do góry nogami. Praca nie wygląda już tak, jak kiedyś. Zakupy spożywcze należy robić z zachowaniem nowych standardów bezpieczeństwa, a większy kaszel od razu niepokoi. Nawet udając się na upragniony odpoczynek, trzeba mieć z tyłu głowy, że można zarazić się Covid-19 i tym samym zaprzepaścić szanse na udany urlop. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć się jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Ubezpieczenia na wyjazd a pandemia

Poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne na wakacjach, gwarantuje dobre ubezpieczenie turystyczne, rozszerzone o pakiet covidowy. To specjalne dodatek do standardowej polisy, który pokrywa nie tylko koszty leczenia, ale również kwarantanny, izolacji, a nawet transportu do Polski. Pozytywny wynik na Covid-19 nie musi zniweczyć wakacyjnych planów i wiązać się ze stratą pieniędzy.

Solidna ochrona w przypadku zachorowania

Odpoczynek na ciepłej plaży, dźwięk oceanu oraz egzotyczne jedzenie – brzmi zachęcająco, ale co w sytuacji, w której do tego zestawienia dołączy uciążliwy kaszel i gorączka? Jeśli posiadasz dobre ubezpieczenie na wyjazd, pewnie od razy wybierzesz się do prywatnego ośrodka zdrowia i przeprowadzisz niezbędne badania. Nie martwisz się o koszty. Nie obawiasz się również kwarantanny – wiesz kto pokryje kwotę dopłaty za dłuższy pobyt, czy dodatkowy pokój. Cała ta odpowiedzialność będzie spoczywać na ubezpieczycielu podróży.

Polisa, w zależności od wybranego pakietu, zabezpieczy Cię przed wszelkimi kosztami leczenia i ewentualnego transportu, które nie przekroczą wysokości sumy ubezpieczenia. Ponadto w przypadku kwarantanny, otrzymasz świadczenie, które pomoże Ci pokryć dodatkowe koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz opieki lekarskiej. Nawet jeśli pozytywny wynik ukaże się pod koniec wakacji, za kwotę z ubezpieczenia, będziesz mógł przedłużyć pobyt w danym miejscu, aby w spokoju dojść do pełni sił.

Rezygnacja z podróży

Covid nie naraża Cię tylko na koszty leczenia, ale również stratę pieniędzy, gdy nie pojedziesz na wykupioną wycieczkę. Jeśli Twój wyjazd nie może dojść do skutku, ponieważ wynik testu był pozytywny, możesz liczyć na odzyskanie poniesionych kosztów rezygnacji. Twoje ubezpieczenie weźmie na siebie rozliczenie się z biurem podróży. Możesz spokojnie dochodzić do zdrowia i nie martwić się, że zapłacone pieniądze przepadną. Dotyczy to również Twoich bliskich. Dobre ubezpieczenie uwzględnia sytuację, w której musisz przerwać lub anulować podróż, ponieważ ktoś z najbliższej rodziny trafił do szpitala z powodu Covid-19.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]