Strona główna Aktualności Czemu Bitcoin spada 07.12.2023? Aktualności z rynku Kryptowalut

Czemu Bitcoin spada 07.12.2023? Aktualności z rynku Kryptowalut

przez Tomasz

Jesli zastanawiacie się czemu Bitcoin dzisiaj spada to to jest jeden z powodów. Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase, ponownie skrytykował branżę kryptowalut, stwierdzając, że jeśli miałby odpowiednią władzę, zdecydowanie zamknąłby tę branżę.

Jego komentarze zostały wygłoszone podczas dorocznego przesłuchania w Komisji Bankowej Senatu dotyczącego nadzoru nad Wall Street, które odbyło się 6 grudnia 2023 roku. Dimon jest znany z długotrwałej krytyki cyfrowych walut, wcześniej nazywając je „schematami Ponziego” i „oszustwem”. Jego najnowsze uwagi pojawiły się w kontekście serii włamań i skandali dotyczących kryptowalut​​​​​​​​​​.

Dimon wyraził swoją głęboką niechęć do kryptowalut, w tym Bitcoina, mówiąc, że są one głównie użyteczne dla przestępców. Jego wypowiedzi dodają do już istniejącej debaty na temat regulacji i bezpieczeństwa w przemyśle kryptowalutowym, który w ostatnim czasie był narażony na różne wyzwania, w tym na wspomniane włamania i skandale​​​​.

Wielu analityków przewiduje w najbliższym czasie korektę czyli spadki po ostatniej fali wzrostów Bitcoina. Może to jest jakiś poczatek albo bardzo chwilowe wahnięcie. Niektórzy uważają, ze spadki to najlepszy moment na zakupy, ale nadal BTC ma wysoką wycenę porównując do poziomów z ostatnich miesięcy. Czy będzie dalej spadał? Niektórym na tym na pewno zależy, szczególnie tym którzy chcieliby jeszcze dokupić trochę Bitcoinów przed halvingiem. Wszystkie informacje na naszej stronie nie są jednak żadną poradą inwestycyjną i mają tylko charakter informacyjny.

Jeśli chcecie kupić swoje pierwsze Bitcoiny i inne kryptowaluty to poniżej zostawiam linki do giełd z których sam korzystam. Byłoby mi miło jesli skorzystalibyście z mojego polecenia rejestrując się właśnie przez te linki.

Giełda ByBit: https://www.bybit.com/invite?ref=JOKVB1

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl