Strona główna Aktualności Czego nie może zabraknąć w profesjonalnym laboratorium?

Czego nie może zabraknąć w profesjonalnym laboratorium?

przez Tomasz

Laboratoria to wyjątkowe i szczególne placówki, które spełniają niezwykle istotną rolę w zakresie rozwoju przemysłu medycznego i farmaceutycznego. To właśnie w nich przeprowadza się szereg doświadczeń i testów, których wyniki mogą być prawdziwie rewolucyjne. Niemniej jednak warto również zdać sobie sprawę z tego, że praca w laboratorium nie należy do najłatwiejszych. Zwykle pracownicy narażają swoje zdrowie i bezpieczeństwo w kontaktach z chemicznymi odczynnikami i innymi, zakaźnymi substancjami. Warto jednak zauważyć, że każde laboratorium powinno zadbać o to, by było ono odpowiednio wyposażone. Wówczas nie tylko zostanie efektywnie zoptymalizowana jego praca, ale także znacznie podniesie się poziom bezpieczeństwa pracowników. Wobec tego, czego nie może zabraknąć w profesjonalnym laboratorium?

Dygestorium chemiczne to absolutna podstawa!

Wyposażenie laboratorium to wiele, mniejszych lub większych sprzętów i narzędzi, które nie tylko mają znacznie ułatwić prace, ale jednocześnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa samych pracowników. Spośród wszystkich sprzętów laboratoryjnych, jakie obecnie dostępne są na rynku, najważniejszym z nich wydaje się być dygestorium chemiczne. Jest to nic innego jak rodzaj komory, z przeszklonymi drzwiami oraz z otworami, przez które można bezpiecznie wsunąć ręce do jej wnętrza. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, że dygestoria laboratoryjne są wyposażone w szereg zaawansowanych systemów filtracyjnych. Dzięki temu są on w stanie szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia i opary z wnętrza komory tak, by nie wydostawały się one na zewnątrz i nie stanowiły zagrożenia dla pracowników. Nowoczesne modele dygestoriów zapewniają także dostęp do wysokiej jakości oświetlenia i szeregu innych funkcjonalności, na co warto zwrócić uwagę zanim dokonamy wyboru i zakupu urządzenia.

Komora laminarna również może się przydać!

Jeśli w naszym laboratorium znalazło się miejsce na profesjonalne dygestorium, to warto również zwrócić uwagę na komory laminarne. Tego typu urządzenia z wyglądu przypominają dygestorium – również jest to szczelna, filtrująca komora. Niemniej jednak tego typu sprzęty wyróżnia to, że w ich wnętrzu następuje przepływ całkowicie jałowego powietrza, wolnego od mikrocząsteczek. Dzięki temu można przeprowadzać w komorze laminarnej tego typu doświadczenia, które wymagają całkowicie sterylnych warunków. Komory są zwykle nieco droższymi urządzeniami laboratoryjnymi, jednak nie powinno ich zabraknąć w profesjonalnych placówkach.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]