Strona główna Aktualności Co warto wiedzieć przed premierą Xiaomi 12 / 12 Pro?

Co warto wiedzieć przed premierą Xiaomi 12 / 12 Pro?

przez Tomasz

Firma Xiaomi podbiła w ostatnich latach rynek telefonów komórkowych. Wynika to z wysokiej jakości sprzętu przy bardzo okazyjnych cenach, nieporównywalnych z np. modelami amerykańskimi. Nie dziwi więc, że mnóstwo osób wyczekuje premiery nowych flagowców chińskiego giganta. Wielkim wydarzeniem będzie pojawienie się w sklepach modelu Xiaomi 12, która będzie dostępny również w wersji Pro. Co warto wiedzieć przed jego premierą?

Kiedy odbędzie się premiera Xiaomi 12 / 12 Pro w Polsce? 

Nowy flagowiec firmy Xiaomi miał już globalną premierę, która przypadła na 15 marca. Sprzęt zbiera już bardzo dobre recenzje i mówi się o nowej rewolucji w świecie elektroniki. W Polsce telefony serii Xiaomi 12/12 Pro zadebiutują 31 marca o godzinie 19:00. Podano już nawet poglądowe ceny, które będą różniły się w zależności od pamięci RAM oraz ilości miejsca na dysku. Do wyboru będą dostępne wersje 8 GB RAM + 128 GB (pojemność), 8 GB + 256 GB oraz 12 GB + 256 GB. Wyższe ceny pojawią się w przypadku modelu Pro, który różni się kilkoma parametrami oraz opcjami dodatkowymi. 

Jakie są różnice między Xiaomi 12 oraz Xiaomi 12 Pro? 

Xiaomi 12 będzie można kupić w wersji zwykłej oraz Pro. Pod pewnymi względami są one do siebie podobne, ale różnica cenowa nie bierze się z przypadku. Przede wszystkim różnią się one przekątną ekranu, gdzie w wersji zwykłej jest to 6,28 cala, zaś w wersji Pro 6,73 cala. Oba posiadają taką samą częstotliwość odświeżania, która wynosi 120 Hz. Wykorzystano również ten sam procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 oraz nakładkę systemową MIUI 13. Xiaomi skorzysta jak zwykle z systemu operacyjnego Android

Smartfony posiadają odmienne rozdzielczości ekranu, gdzie w droższym modelu jest to 3200 × 1440 pikseli. Posiadacze Xiaomi 12 będą musieli zadowolić się ekranem 2400 × 1800 px wraz z baterią 4500 mAh oraz trzema aparatami. Na jakościowe zdjęcia wpłynie główny sensor Sony IMX766 o rozdzielczości 50 MP. W przypadku wersji Pro pojemność baterii wynosi 4600 mAh. W aparatach użyto obiektywów szerokokątnych 115 stopni oraz dwukrotnego zoomu, co pozwala tworzyć nieco lepsze zdjęcia. 

W czym smartfony Xiaomi 12 / 12 Pro będą lepsze od poprzedników? 

Od premiery Xiaomi Mi 11 minął już ponad rok, dlatego nie dziwią spore zmiany, jakie w tym czasie zaszły na rynku. Rozbieżności między telefonami widoczne są już w samej nazwie, gdzie zrezygnowano w końcu z dopisku „Mi”. Ważniejsze są jednak inne różnice. Nowe smartfony Xiaomi będą posiadały mniejsze wymiary. Dla wielu osób to duża zaleta, bo Xiaomi Mi 11 nie mieściło się już w niektórych wypadkach w kieszeni. Wpłynie to także na ich wagę, która zmniejszy się o kilkanaście gram. Najnowsze modele wyglądają przy okazji znacznie bardziej estetycznie i nowocześnie. 

Najważniejsza jest jednak płynność działania telefonu i grafika, która stoi tu na dużo wyższym poziomie. Wynika to z zastosowania nowej nakładki systemowej MIUI 13, która zastąpiła obecną w Xiaomi Mi 11 wersję 12,5. Wpływa to na przyrost płynności działania systemu nawet o 52%. Aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej i działają płynniej, co przekłada się również na wielozadaniowość. Zdaniem producentów będzie można korzystać nawet z 14 aplikacji naraz. Można także dużo łatwiej zarządzać pamięcią, przez co trudniej zaśmiecić telefon niepotrzebnymi danymi. Nowy system pozwala nawet blokować niechciane numery telefonów albo lepiej identyfikować posiadacza telefonu dzięki aparatowi. 

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]