Co to znaczy LOL?

przez Tomasz

Co to znaczy „LOL”? Akronim LOL to jeden z symboli sieciowej komunikacji, używany praktycznie od początku ery rozpowszechnionego Internetu. Doczekał się on nawet swojego wpisu w wikipedii. Co oznacza?

Co znaczy LOL?

Skrót LOL rozwija się jako angielskie Laughing Out Loud, czyli śmianie się na głos. Jest on rozpowszechniony w Internetowej komunikacji i zwykle używany w sytuacjach, gdy rozmówca chce zaakcentować humorystyczny wydźwięk swojego wpisu. Może też być odpowiedzią na wpis kogoś innego, by pokazać, że jest on zabawny. W internetowej rzeczywistości bardzo często staje się to wyrazem zwykłego sarkazmu lub braku szacunku wobec zdania drugiej osoby. Bardzo często wyrażenie “LOL” (pisane z wielkimi lub małymi literami) pojawia się także na memach. 

Skąd sie wziął skrót LOL?

W 2011 roku wpis “LOL” znalazł się po raz pierwszy w Oxford English Dictionary. Podobnie jak wiele innych internetowych wyrażeń i akronimów, “LOL” bardzo szybko zaczęło się też pojawiać w codziennej, pozasieciowej komunikacji werbalnej. Zrobiło też znacznie większą karierę niż inne określenia śmiechu używane w Internecie, takie jak “LMAO” (“Laughing my Ass off”) czy ROTFL (“Rolling on the Floor Laughing”). “LOL” konkuruje w Internecie i poza nim z innym określeniem o podobnym znaczeniu – XD, które jest rodzajem emotikonu. Również i ono może być użyte w formie aprobującej jakiś żart lub wprost przeciwnie, wyśmiewającej kogoś lub coś. 

LOL – inne znaczenie

Warto pamiętać, że LOL może być też użyte w zupełnie innym znaczeniu – jako akronim tytułu bardzo popularnej gry sieciowej League of Legends

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl