Strona główna BiznesKryptowaluty Bitcoin – kiedy będzie kolejny halving?

Bitcoin – kiedy będzie kolejny halving?

przez Tomasz

Kiedy będzie kolejny halving BitCoina? Jest to szczególne wydarzenie w świecie kryptowalut, czym dokładnie jest tzw. halving?

Czym jest halving bitcoina?

Halving odbywa się co cztery lata i jest to po prostu zmniejszenie o połowę liczby bitcoinów przyznawanych górnikom za jego wydobywanie czyli „kopanie”. Dzięki zmniejszeniu liczby wydobywanych bitcoinów o połowę kryptowaluta jest odporna na inflację ponieważ utrzymywany jest w ten sposób jej niedobór, który prowadzi do chęci jego posiadania i przekłada się na zwiększenie ceny. Halvingi odbywać się będą co cztery lata aż do wydobycia wszystkich, 21 milionów bitcoinów. Planowane jest to w okolicach roku 2140.

Kiedy kolejny halving bitcoina?

Kolejny halving bitcoina planowany jest na marzec 2024 roku. Ostatni halving miał miejsce w 2020 roku, przed nim co 10 minut wydobywanych było 12.5 nowych bitcoinów. Po halvingu 2020 wydobycie spadło do 6,25 a po kolejnym halvingu w roku 2024 będzie to ok. 3,125 itd. Pamiętajmy, że liczba bitcoinów nigdy nie będzie większa niż 21 milionów. Jest to zupełna odwrotność tradycyjnych walut inflacyjnych jak dolar czy złoty gdzie „wystarczy dodrukować” więcej pieniędzy.

Gdzie kupić Bitcoina?

Jeżeli szukacie przy okazji bezpiecznego miejsca w którym łatwo można kupić bitcoina w języku polskim to polecam giełdę z której sam korzystam – Zonda. Interfejs jest w pełni po polsku a wpłat i wypłat można dokonywać przez zwykłe przelewy bankowe z polskiego rachunku i na polski rachunek (Giełda ma rachunek w Polskim banku więc też nie ma dodatkowych opłat za przelewy międzynarodowe). Nie ma obowiązku podpinania karty kredytowej lub debetowej co było dla mnie bardzo ważne. Aby przejść do giełdy kliknij tutaj.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl