Strona główna BiznesKryptowaluty Bitcoin, jak zacząć, gdzie kupić?

Bitcoin, jak zacząć, gdzie kupić?

przez Tomasz

Bitcoin, jak zacząć swoją przygodę z tą najpopularniejszą kryptowalutą? W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć Wam trochę ten temat i opowiemy o tym gdzie postawić swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut aby w sposób bezpieczny zacząć inwestować i dokonać pierwszych transakcji.

Na początek edukacja i podstawy

Zachęcamy aby pierwszym krokiem, przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy, była dogłębna edukacja. Najpierw radzimy dowiedzieć się jak najwięcej na temat bitcoina, aby zrozumieć skąd bierze się jego wartość. Dzięki temu Wasze ruchy nie będą jedynie spekulacją. Każdą minutą spędzoną na poszerzaniu swojej wiedzy zwiększacie szanse na to, że dokonywane transakcje będą przemyślane. Znając podstawy inwestowania świadomie będziecie kupować, sprzedawać i trzymać bitcoina w odpowiednich momentach, ograniczając działania pod wpływem emocji na których najczęściej się traci.

Gdzie kupić bitcoin?

Jeżeli uważasz, że wiesz już wystarczająco dużo aby rozpocząć swoją przygodę z Bitcoinem to następnym krokiem będzie rejestracja konta na sprawdzonej giełdzie kryptowalut i kupno Bitcoina. My polecamy giełdę z polskimi korzeniami – Zonda Global, wcześniej nazywała się ona BitBay. Na Zondzie kupić można w prosty sposób Bitcoina za złotówki, oraz wiele innych kryptowalut. Zonda to giełda kryptowalut, która nie wymaga podpinania kart kredytowej a wpłaty środków można dokonać zwykłym przelewem bankowym. Tak samo można dokonać wypłaty, złotówki możemy wypłacić bezpośrednio na swoje konto bankowe. Oczywiście na rynku dostępne są różne giełdy kryptowalut.

Nam zależało jednak na bezpiecznych wpłatach i wypłatach na rachunek bankowy, stąd wybór padł na Zondę. Przykładowo, na największej giełdzie na świecie – Binance do zrobienia wpłaty wymagane jest podpięcie karty. Warto jeszcze dodać, że w dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie duże i regulowane giełdy mają obowiązek weryfikacji danych swoich klientów. Polega to na przesłaniu zdjęcia dowodu osobistego do sprawdzenia, odbywa się to przez bezpieczne podstrony i niestety raczej ciężko będzie tego uniknąć. Jest to tzw procedura kyc (know your customer) i giełdy są zobligowane do tego przepisami prawa.

Aby przejść na oficjalną stronę giełdy Zonda i dowiedzieć się więcej, kliknij w poniższy baner.

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Portfel Bitcoin

Zakupione Bitcoiny można przesłać z giełdy na adres swojego portfela kryptowalut. Zonda na swojej stronie pisze, że środki klientów przetrzymywane są na tzw. zimnych portfelach czyli takich, które nie są podłączone do sieci. Dzięki temu ich bezpieczeństwo jest wysokie. Mimo to uważamy, że swoje bitcoiny najbezpieczniej jest trzymać we własnym portfelu fizycznym lub elektronicznym. Giełdy niestety są narażone na ataki hakerskie i lepiej nie kusić losu. Na giełdzie przeprowadza się transakcje kupna i sprzedaży, nie powinno się jej traktować jak portfela.

W skrócie

Podsumowując, najważniejsza przy każdej inwestycji jest wiedza. Mając wiedzę potrzebujesz tylko miejsca w którym będziesz mógł inwestować w kryptowaluty i wymieniać złotówki na Bitcoina i Bitcoina na złotówki. Do tego właśnie służy giełda. Trzeci składnik to portfel Bitcoin – może to być portfel sprzętowy (do wyboru jest wiele modeli do kupienia np. na Allegro), portfel online w formie dodatku do przeglądarki lub aplikacji, albo papierowy w formie kartki papieru z zapisanymi kluczami dostępowymi.

Mając te trzy elementy czyli wiedzę, konto na giełdzie i portfel możesz zacząć inwestować w Bitcoina. Pamiętaj oczywiście aby nie inwestować więcej pieniędzy niż możesz stracić ponieważ inwestowanie w kryptowaluty jest obarczone ryzykiem. Można na tym rynku zarabiać, oszczędzać pieniądze, ale można też je stracić.

Życzymy wielu sukcesów i dużych wzrostów.

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: info@odpowiedzinapytania.pl