Strona główna Aktualności Back To School: jak przygotować dziecko?

Back To School: jak przygotować dziecko?

przez Tomasz

Jak najlepiej przygotować się do rozpoczęcia szkoły? Czego potrzebuje Twoje dziecko w szkole, a także czego nie powinno zabraknąć już pierwszego dnia? Staraliśmy się pomyśleć o wszystkim, co ważne i zebrać to dla Ciebie w dzisiejszym artykule. Powrót do szkoły może być przyjemny!

Jak przygotować dziecko do szkoły podstawowej?

Początek szkoły to nie tylko nowy etap życia dla każdego dziecka, ale także dla rodziców. Aby to wielkie wydarzenie przebiegło jak najlepiej, dobre przygotowanie w ramach Back to School jest najważniejsze. Szkolny plecak to must have, który powinien posiadać przegródki na materiały do pisania i malowania (kredki, ołówki, temperówki, gumki, linijki itp.) Oprócz artykułów piśmiennych rodzic powinien pomyśleć nad zakupem odpowiednich zeszytów, teczek szkolnych i podkładek do pisania, w celu ułatwienia pracy z zeszytami.

Aby upewnić się, że Twoje dziecko pije wystarczająco dużo, dobrze jest wybrać butelkę do picia o fajnym wyglądzie, odporną na wysokie temperatury. Pudełko śniadaniowe to także rozsądny pomysł, dzięki któremu można przygotować dziecku smaczny, i co najważniejsze, zdrowy posiłek. Oprócz tego, w ramach powrotu do szkoły warto zadbać o dodatki, które zadbają o komfortowy czas w środowisku szkolnym. Zabawki z ulubionymi postaciami lub odstresowujące piłeczki w kolorowe wzorki są zatem szczególnie polecane.

Back to School – czym cechuje się dobry tornister?

Plecak szkolny powinien cechować się wyglądem, dzięki któremu będzie sprawiać przyjemność dziecku przez najbliższe parę lat w szkole. Z tego powodu nie tylko Ty, ale także przyszły uczeń powinien dobrać odpowiedni model. Ważne jest, aby rodzic wraz z dzieckiem poświęcił wystarczająco dużo czasu na zakup możliwie najlepszego tornistra lub plecaka. Powinien być dopasowany do potrzeb Twojego dziecka. Z doświadczenia wynika, że kupując tornister, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Wytrzymała struktura w celu ochrony przyborów szkolnych;
 • Wodoodporny materiał zewnętrzny;
 • Regulowane paski;
 • Wyściółka z oddychającej tkaniny;
 • Pasek biodrowy dbający o komfort pleców;
 • Model powinien być dopasowany do wzrostu i wagi ucznia;
 • Odblaski na tornistrze dla poprawy widoczności w ruchu ulicznym.

Oczywiście wymagania dotyczące plecaka szkolnego są różne w zależności od dziecka i potrzeb, przez co powinien być dostosowywalny do zmieniających się czynników. Dziecko powinno osobiście wybrać najlepszy motyw, a rodzic powinien sprawdzić, czy plecak spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Powrót do szkoły dla starszego ucznia – jak powinna wyglądać wyprawka?

Twoje dziecko za niedługo rozpoczyna naukę w starszych klasach lub szkole średniej? Czego zatem potrzebuje? Wiele szkół przekazuje listy wymaganych książek i materiałów przed rozpoczęciem semestru. Warto wraz z dzieckiem zorganizować to z wyprzedzeniem. W ten sposób nie musi martwić się o przygotowywanie wszystkiego na ostatnią chwilę. W starszych klasach szkoły podstawowej i w szkole średniej stosuje się znacznie więcej pomocy elektronicznych, a często jest to nawet obowiązkowe. Na przykład wskazane jest używanie kalkulatorów, dozwolonych w trakcie kartkówek czy egzaminów.

Na początek szkoły polecamy następujące materiały:

 • Laptopy dostosowane do nauki w szkole, takie jak cienkie ultrabooki;
 • Słuchawki do spokojnego opanowywania wiedzy;
 • Kalkulator;
 • Butelka do picia i pudełko na lunch;
 • Artykuły papiernicze i notatniki, zeszyty.

Jak dobrze wrócić do szkoły? – pomocne wskazówki

Powrót do szkoły może być przyjemny dla dziecka. Aby uczynić pierwsze dni jak najlepszymi, warto zadbać o zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem roku szkolnego, biorąc dzień wolny w pracy. W ten sposób można towarzyszyć dziecku w szkole i zostać przy nim przez pierwsze chwile. Ponadto prawdopodobnie zadba to o spokój, w końcu rodzic dba o bezpieczeństwo dziecka. W trakcie dnia wolnego można zadbać o spakowanie tornistra dziecka i przygotowanie na zbliżający się okres nauki. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne, życzymy wszystkiego najlepszego dzieciom w zbliżającym się roku szkolnym!

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]