Strona główna Aktualności Baby Shower – co to jest i skąd się wywodzi?

Baby Shower – co to jest i skąd się wywodzi?

przez Tomasz

Jeszcze kilkanaście lat temu to wieczór panieński oraz wieczór kawalerski należały w Polsce do rzadkości. Obecnie są to zwyczaje, bez których trudno wyobrazić sobie przygotowania do ślubu. Wiele wskazuje na to, że podobny los czeka baby shower. Amerykańska tradycja z każdym rokiem zyskuje na popularności i możliwe, że za parę lat na stałe wejdzie do kalendarza każdej przyszłej mamy.

Co oznacza baby shower?

Nazwa baby (dziecko) shower (prysznic) związana jest z założeniem całej imprezy. Przyszła mama ma być zalana prezentami dla maluszka, a także troską i opieką innych osób. To moment, w którym kobieta powinna w szczególny sposób poczuć wsparcie bliskich osób. Przyjęcie zwyczajowo organizuje się w siódmym, ósmym albo dziewiątym miesiącu ciąży. Baby shower może stanowić niespodziankę dla przyszłej mamy, ale bywa także przez nią współorganizowane. Zwyczaj świętowania baby shower wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie został zapoczątkowany już w XVIII wieku. 

Kto bieże udział w Baby Shower?

Przeważnie w baby shower uczestniczą wyłącznie kobiety. Podczas przyjęcia celebrowane jest macierzyństwo. Goście przynoszą prezenty dla kobiety i dziecka. Często organizowane są też specjalne zabawy np. przewijanie lalki na czas czy dekorowanie ubranek dziecięcych. 

Inne ciekawe wpisy

Zostaw komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: [email protected]